Ela Yörüklü

Ela Yörüklü Kimdir? Nereli?

1998 yılının Mart ayında dünyaya gelen güzel isim aslen Bursa doğumludur. Annesi Necla Özkaplan Yörüklü, Bursa Peyzaj Mimarları Odası İl Temsilcisidir. Babası ise Ziraat Mühendisi’dir. Bir ikizi vardır. Sakin bir tip olmadığını aksine enerjisinin yüksek olduğunu, gülmeyi, eğlenmeyi sevdiğini ve çok pozitif bir kimliğe sahip olduğunu aktarmıştır. Ayrıca meditasyon yapan Ela Yörüklü, doğaya ve hayvanlara aşık’tır.

2017 Best Model Of Turkey 2.si olarak ismini duyurmayı başarmıştır. Uzun boyu, güzelliği ve düzgün fiziği ile dizi ve film yapımcılarının dikkatinden kaçmamıştır. Güzel oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kalk Gidelim isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. İlk sinema deneyimini ise 2020 yılında rol aldığı Hashtag isimli film ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde Ezgi karakterini canlandırmıştır. Dizideki partneri ise Yiğitcan Ergin olmuştur.

Uzun süre bale ve tiyatro eğitimi almıştır. Hdefinin oyuncu veya manken olabilmek değil, insanlara örnek olabilmek ve hayvanları koruyabilmek olduğunu belirtmiştir. Katıldığı yarışma öncesinde ise Marmara Bölge 1.si olmuş, Kıbrıs finalde ise Türkiye 2.si olmuştur. Asıl kariyerini oyunculuk üzerine kuran birisi için dış görünüşün önceliği olmaması gerektiğini belirtmiştir.

Ela Yörüklü Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.78 cm, kilosu 55, burcu ise koç’tur. 2021 yılı itibariyle 23 yaşındadır. Oyunculuk ve modelliğin yanı sıra Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdürmektedir. Ayrıca Akademi 35 buçuk Altan Gördüm’den oyunculuk eğitimi almıştır.

Sosyal medya resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 225bin civarında takipçisi bulunuyor. Tabiki bu sayı her geçen gün artmaktadır. Emrah Yıldız Management Casting bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz