Ekrem Yüce

0

Ekrem Yüce hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? ÇAYKUR Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandığı açıklanan Yüce’nin kısaca hayatı biyografisi.

1954 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesi, Çengel Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Pamukova’da tamamlamıştır. Ardından Kırklareli Atatürk Lisesi ve Adapazarı İmam Hatip Lisesinde okumuştur. Üniversite eğitimini ise Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünden Yüksek Mühendis olarak mezun olmuştur.

Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır. Oğlu Furkan Yüce 2014 yılında evlenmiştir. Askerliğini yedek subay olarak 1985-1986 yıllarında tamamlamıştır.

Ekrem Yüce çalışma hayatı

Mezuniyetin ardından 1975 ve 1978 arasında farklı illerde devlet memuru olarak çalışmıştır. Ardından Adapazarı Merkez Belediye Başkan Yardımcılığı, Çaykur Araştırma Enstitüsü Teknoloji Kısım Müdürlüğünde Mühendis ve Çiftlik Çay Fabrikasında Kısım Müdürlüğü, Karadeniz Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümünde Okutman, Adapazarı Erenler Belediye Başkanlığı, Çaykur Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür, Rize Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümünde Okutman.


Ekrem Yüce Üyesi olduğu Dernek, Vakıf, Kulüpler;

Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (KAMU-İŞ) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği
Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyeliği, As Başkan, İkinci Başkan ve Başkan Vekilliği
Çaykurspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kulüp Başkanlığı
Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği
Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği
Türkiye Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve As Başkan
Çaykur Sosyal Dayanışma ve Kültür Vakfı Başkanlığı
Rize Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği
Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği (2003 – devam etmekte)
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşaviri
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı

Ekrem Yüce 12 Haziran 2011 tarihinde 24. Dönem Milletvekili Seçimleri için Sakarya’da AK Parti milletvekili aday adayları arasında 1074 oy alarak 2. olmuştur. 24 Haziran 2018 tarihinde ise Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Sakarya Milletvekili aday adayı olmuş ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 6. sıra Sakarya Milletvekili adayı gösterilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz