Efe Deprem

Efe Deprem rol aldığı sinema ve dizilerin yanı sıra başarılı bir tiyatro kariyerine sahiptir. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Efe Deprem Kimdir?

Efe Deprem tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu.

1982 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk dizi oyunculuk deneyimini TRT ekranlarında yayınlanan Sürgün Hayatlar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizinin başrolünde ise usta oyuncu Aydan Şener yer almıştır.

2019 yılının Haziran ayında Tozkoparan dizisinde başrol oynayan başarılı oyuncu Burcu Altın ile evlenmiştir. İstanbul Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde gerçekleşmiş olan nikah töreninde çiftin şahitliğini Haldun Dormen ile Kandemir Konduk yapmıştır.

Tiyatro’ya Kenter Tiyatrosu’nda başlamış, çeşitli özel tiyatrolarda oynamıştır. 2010 senesinde kendi tiyatrosu ”Ardiye Tiyatro” ‘yu kurmuştur. Kendi tiyatrosunun ilk oyunu ise “Geri Dönüştürülemeyenler” olmuştur. O dönemde tiyatrolardan destek almış, Emre Kınay sahnesini vermiş, Duru Tiyato’da da oynamıştır. Daha sonra Galata Perform 35 hafta kapısını kendilerine açmış, ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Genç Günleri’nde festivalde oynamıştır. Akabinde sponsorlar olmadığı için devam ettirememiştir. Sonrasında ise büyük ustalar ile çalışmış, Haldun Dormen ve Göksel Kortay ile 3 sezon Kibarlık Budalası’nda oynamış, Tatavla Sahne ile Düşük Şehir İhtimali isimli oyunu sahneye koymuştur.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Sürgün Hayatlar
Pulsar
Eve Dönüş (Ökkeş)
Gonca Karanfil
Bir Gece (Kemal)
Yer Gök Aşk
2010 – Veda (Sinema filmi) (Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın koruması Ali Metin Çavuş)
2011 – Evim Sensin (Sinema filmi) (Özcan Deniz’in arkadaşı)
2014 – Aşk Oyunu (Komutan)
2015 – Sevimli Tehlikeli (Sinema filmi) (Kenan)
2017 – Badem Şekeri 2

2024 yılının Mart ayında geçirdiği trafik kazası sonrası 41 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz