Efe Bezci

Efe Bezci son dönemde sık sık ismi Beşiktaş Spor Kulübü’ne borç verdiği yönünde haberler ile gündeme gelen başarılı iş adamıdır. Hakkında ise kaç yaşında? ne iş yapıyor? evli mi? aslen nereli? bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılında dünyaya gelen Efe Bezci, Büyük Kolej’de İlköğretim eğitimini tamamlamıştır. Ardından 1. likle, Fatoş Abla Koleji’nde Lise eğitimi bitirmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB ETÜ) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’ne girmiş ve 2003 yılında mezun olmuştur.

Üniversite eğitimi süresince, Amerika New York’ta 3,5 ay süre mimarlık staj eğitimi almıştır.

TOBB ETÜ Üniversitesi’ne bağlı Ekonomi ve Genç Girişimciler Topluluğu’na 3 dönem boyunca seçim ile başkanlık yapmıştır. Üniversite 3. sınıfta iken, Türkiye Genç İş Adamları Derneği’nin, (TÜGIAD) 21 yasında en genç üyesi olarak bir ilke imza atmıştır. 22 yaşında ise Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Ali Efe Bezci günümüzde de aktif olarak bu görevini sürdürmektedir.

BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Bezci’nin şirketleri 4 ayrı sektörde faaliyet göstermektedir. Ayrıca, Besa Grup iştiraki olan Panora ve Armada alışveriş merkezlerinin işletmesinde görev almaktadır. BESA Grup İnşaat, arazi ve gayrimenkul geliştirme, AVM yapımı ve işletmenin yanı sıra enerji, telekomünikasyon, turizm ve teknoloji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ailesi, annesi, babası;

Babası, İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği öncü projeleri ile yaklaşık yarım asırdır Başkent Ankara’ya ve Türkiye’ye damgasını vuran BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, annesi ise Kadriye Bezci’dir. Baba tarafından aslen Ankara’lıdır, babası Salih Bezci Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde doğmuştur.

Efe Bezci evli mi? eşi kim?

2018 yılının Ekim ayında, KAM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Çağla Baykam ile evlenmiştir. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen rüya gibi bir düğün töreni ile dünya evine giren Bezci’nin damatlığı özel dikim Derviş Bağzıbağlı’ya ait olmuştur. Eşi Çağla Baykam’ın babası, Ankara iş dünyasının önemli ve sevilen ailelerinden sektör lideri KAM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Baykam, annesi ise Noter Handan Baykam’dır.

İş hayatının dışında, eşi ile yeni yerler keşfetmekten, dünyayı gezmek ve seyahat etmekten keyif aldığı belirtilmektedir.

2020 yılında Beşiktaş Vodafone Park’ın elektriklerinin kesilmesine engel olduğu ve borcun kapanması için kefil olduğu belirtilmiştir. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı ve Beşiktaş Spor Kulübü Yönetici kimliği ile de tanınmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz