Efe Aydal

Efe Aydal Youtube dünyasının tanınan isimlerindendir. Kaliteli içerikleri ile dikkatleri üzerine çeken ünlü isim hakkında aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Efe Aydal 1981 yılının Mayıs ayında aslen İzmir’de doğmuştur. Bir çok kaynakta annesinin ev hanımı, babasının ise doktor olduğu belirtilmektedir. Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden başarı ile mezun olan Aydal evli’dir.

Türkiye’nin belkide Youtube dünyasında uzun yıllardır içerik üreten isimlerinden birisidir. Geçmiş yıllarda Amerika’nın Seatle Eyaleti’nde yaşamış olsada daha sonra doğup büyüdüğü şehir İzmir’e tekrar dönüş yapmıştır.

Efe Aydal dini inancı;

Bir çok kez yayınlarında dini inancı olmadığını, ateist olduğunu dile getirmiştir. Kendisinin yayınlarında seviyeli, ölçülü ve saygılı tavırları her kesimden takdir görmüş ve takipçileri arasında her görüşe sahip binlerce kişi bulunmaktadır. Genellikle podcastler, kısa film çalışmaları üzerine yoğunlaşmış olsa da bir çok video serisi inanılmaz beğeni toplamıştır. Aikido ve dağcılık sporları ile de ilgilenen başarılı ismin, politikacıları ve youtuber ünlüleri dahil bir çok kesimi trollediği videoları bulunuyor.

Ayrıca yayınladığı eleştirel videoları ve yorumları nedeni ile hakkında bir çok dava açıldığı ve halen davaların devam ettiği belirtilmektedir. Hayranları tarafından Faşist Efe Aydal ve Efe Aybi hitapları mevcut olan ünlü isim Patreon üzerinden bağış kabul ediyor, ayrıca youtube video kanalı için ücretli üyelik opsiyonu mevcuttur. Videoları ile her kesim tarafından kaliteli bir içerik üreticisi olarak benimsenen Aydal’ın diğer bir yandan çekimlerinin de devam ettiği bir filmi bulunmaktadır.

Efe Aydal günümüz itibariyle efeaydal.com resmi web sitesi ile de paylaşımlarını sürdürmektedir. Sitesinde Vimeo en iyiler, kısa film tavsiyeleri, sesli hikayeleri, atölye, dağcılık gezi, karikatür, kamera arkası gibi bir çok kategoride paylaşımları bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz