Edouard Michut

Edouard Michut futbol dünyasının gelecek yıllar büyük başarılara imza atması beklenen genç futbol yıldızı adayları arasında yer almaktadır. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi takımlarda forma giydi? Kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2003 yılının Mart ayında, Fransa’nın Aix-les-Bains bölgesi’nde dünyaya gelmiştir. Boyu 1.78 cm, burcu ise balık’tır. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır.

Futbol kariyerine Fransa’nın en büyük kulübü olan Paris Saint-Germain alt yapısında başlamıştır. Her geçen sene artan performansı ile günümüzde Paris Saint Germain U17 takımına kadar yükselmiştir. Takımın kaptanlığını da üstlen genç isim orta sahanın ortasında ve sağında görev yapmaktadır. Bazı kaynaklarda yeni Lionel Messi olarak adlandırılan Michut bir çok büyük takımın transfer listesinde yer almaktadır. Topla driplink, top tekniği, oyun zekası ve üst düzey oyun okuma becerisine sahip bir isimdir.

Edouard Michut Milli Takım kariyeri;

Fransa U17 – (3 maç)
Fransa U16 – (2 maç)

En son Sky Sports tarafından belirtilen bir haber’de Ada temsilcisi, Manchester City takımının ısrarla genç futbolcuyu transfer etmek istediği açıklanmıştır. Sözleşmesinin son senesinde olması nedeniylede bir an önce bu transferi bitirmek isteyen Manchester City takımının Teknik Direktörlük görevini ise Pep Guardiola üstlenmekte. Guardiola’nın yanı sıra bir çok takımında teknik patronları genç futbolcu transfer etmek istemektedir. Diğer transfer söylentileri ise Barcelona, Juventus ve Valencia başta olmak üzere bir çok kulüp.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz