Edis Görgülü

1

Edis Görgülü kimdir? müzik ve oyunculuk dünyasında adından söz ettiren başarılı sanatçı hakkında bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? nereli? boyu, kilosu ve daha bilinmeyen özellikleri.

Edis Doğum yeri, ailesi ve kısaca özgeçmişi;

28 Kasım 1990 doğumlu Edis Görgülü Londra’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda Türkiye’ye dönüş yapmış ve İzmir’de yetişmiştir. Ailesinin aslen İzmir’li olması sebebi ile dönüşlerinde İzmir’e yerleşmişlerdir.

Annesi döneminde Türk Sanat Müziği korolarında yer almış, ancak sonrasında bir otelin genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Babası da geçmişte tiyatro ile ilgilenmiştir. Hatta BBC Türkçe Radyo’da program yapmış, şiir ve şarkı yazmıştır. Dedesi ise rahmetli Süleyman Kılıç İstanbul’da bir dönem Türk filmlerinde kötü adam karakterlerinde rol almış bir isimdir. Ailenin tek çocuğudur. Bu nedenle kuzenine abla demektedir.

Boyu 1.80 cm, kilosu ise 72’dir. Yay burcudur.

4 yaşlarında iken piyano çalmaya başlayan Edis Görgülü bir çok tiyatro oyununda yer almış aynı zamanda İzmir Kent Orkestrası’nda solist’lik yapmıştır.


Edis Görgülü oyunculuk deneyimini ilk olarak Fox Tv’de yayınlanan Dinle Sevgili dizisinde Barış karakteri ile gerçekleştirmiştir. Ayrıca Hayatımın Rolü isimli dizide de rol almıştır. Ancak hayalinin müzik yapmak olduğunu, oyunculuğun ise kendisi için iyi bir basamak olduğunu bir röportajında sevenleri ile paylaşmıştır. Bu sayede menajeri ile tanışmı fırsatı yakalamıştır.

1 Aralık 2014 senesinde ise söz ve müziği kendisine ait Benim Ol şarkısı ile müzik piyasasına adım atmıştır. İlk çıkış şarkısı Benim Ol müzik severler tarafından ciddi bir ilgi ile karşılanmıştır.

En son 2015 senesinde Durma Dans Et isimli yarışmada jüri olarak görev almıştır. Galatasaray Üniversitesi İletişim bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir. Ayrıca İstanbul Üniversitesi’nde konservatuvar okuduğunu ancak okuldan atıldığını dile getirmiştir.

Bugüne kadar Fly Me Away, Poslednji Kofer ve Olmamış mı? Ep albümleri ile müzik severlerin karşısına çıkmış son dönemlerde seslendirdiği Benim Ol, Dudak ve Çok Çok isimli şarkılar ile büyük beğeni kazanmıştır. Ayrıca Ozan Çolakoğlu, Gürsel Çelik, Mustafa Ceceli, Ozan Bayraşa, Osman Çetin ve Serhat Şensesli ile çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Freddie Mercury ve Michael Jackson’ı kendisine örnek aldığını belirtmiştir. Son olarak sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğunu belirtebiliriz.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz