Eda Taşpınar

1

Eda Taşpınar hakkında hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? iş hayatı gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel isim çocukluk yıllarını Moda Deniz Kulübü’nde geçirmiştir. 11 yaşlarında iken ailesi ile birlikte Amerika Miami’ye yerleşmiştir. 2 sene Boca Ratenda’da okumuş ardından Türkiye’ye dönerek Robert Koleji’nde eğitimine devam ederken son senesinde ayrılmıştır. Sonrasında ise London College of Fashion’da 1 sene eğitim aldıktan sonra Londra’da Central School of St. Martins’de moda eğitimi almıştır. Daha sonra İstanbul’a dönmüştür.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Eda Taşpınar ailesi;

Güzel modacı, Moda Deniz Kulübü’nün başkanı Teoman Taşpınar’ın kızıdır. Annesi ise İsveç asıllı Suzan Yontunç’tur. Türkiye’nin ilk heykelcisi olan ve Atatürk’ün heykeltıraşını yapan Kenan Yontunç’un torunudur. Tasarımcı, İş Kadını ve Stil Danışmanı olarak iş hayatını sürdürmektedir.

İş hayatı;

Taşpınar’ın boyu 1.80 cm, kilosu ise 56, burcu ise boğa’dır. Uzun boyu, düzgün fiziği ve güzelliği ile her daim dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Özellikle bronzluk aşığı olması ile tanınır. Bu sevdasını ise mesleki kariyerine ve iş hayatına yansıtmayı başarmış, Eda Taşpınar markası ile de başarılı iş kariyerine devam etmektedir. Kapağından etiketine, içeriğine, kokusuna kadar kendi tasarladığı, Dünya standartlarında ürünleri ile kadınların fit bir vücuda ve bronz bir tene sahip olarak mutlu olması için çabaladığını sözlerine eklemiştir.

Çok küçük yaşlardan itibaren güneş yağlarının etiketlerini söküp kendi tasarladığı ve üzerinde isminin yer aldığı etiketler ile değiştirdiğini o zamanlardan bu işe gönül verdiğini dile getirmiştir. Günümüzde yaşantısını İstanbul Sarıyer’de sürdürmektedir.

Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan güzel ismin günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 600bin civarındadır. En fazla merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi var mı? varsa kim? Son günlerde oyuncu Çağrı Atakan ile birlikte olduğu yönünde haberler ile sık sık gündeme gelmektedir.

1 Yorum

  1. En son yaptığı insaniyetle uzaktan yakından alakası olmayan bir hareketti hiç yakıştıramadım Allah ıslah etsin diyeceğim de o da nasip işi be herkese nasip olmuyor

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz