Eda Nur Hancı

Eda Nur Hancı Çok Güzel Hareketler 2 ekibinde tiyatro hayatını sürdürmektedir. Hakkında ise kaç yaşında? eğitimi, boyu, kilosu gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1996 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Eda Nur Hancı Terakki Vakfı Okulları Şişli Terakki Lisesi’nde 1 sene İngilizce hazırlık okumuş, o dönemde az da olsa Almanca öğrenmiştir. Lise eğitiminin başında dilini geliştirmek için Amerika ve Kanada’da kalmıştır.

Dönüşünde amatör olarak ilgilendiği oyunculuk hayatını profesyonel olarak sürdürmek istemiş ve Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde temel oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimin ardından aynı kurumun bünyesinde tiyatro oyunların sahne almaya başlayan Eda Nur Hancı, ardından Galatasaray Üniversitesi Felsefe bölümünü kazanmıştır. Okulun dili Fransızca olduğu için 1 sene daha hazırlık okumuştur.


O dönemde oyun çevirileri yapmaya başlamış hatta kendi çevirdiği bir oyunda yer almıştır. Doğaçlama tiyatro yapmış ve Youtube’da bir kanalda metin yazarı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Çok iyi derecede İngilizce, iyi düzeyde Fransızca, çat pat denecek kadar da Almanca bilmektedir. Ayrıca Latince ve Eski Yunanca okuyabilmektedir.

Seyahat etmeyi çok seven başarılı oyuncu bütçesinin ve zamanının yettiği sürece seyahat ettiğini belirtmektedir.

ilerleyen süreçte bir arkadaşının aracılığı ile BKM Mutfak’ın oyuncu seçmesinden haberdar olmuş ve başvuru yapmış, bir çok elemenin ardından Çok Güzel Hareketler 2. Kuşak ekibine dahil olmuştur.

Maalesef boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz