Ebru Uygun

Ebru Uygun Avusturya’da Saint George Ticaret Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından Finishing School ve Cenevre Webster üniversitesi İşletme Pazarlama Bölümü’nü tamamlamıştır. Ebru Uygun’un babası tekstil işi ile uğraşan Ertan Uygun’dur. Okul stajı döneminde Unicef benzeri bir Amerikalı yardım kuruluşunda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Türkiye’ye dönüşünden itibaren İpaş İplik’te Muhasebe Müdür Yardımcı olarak çalışma hayatına atılmıştır. 1994 senesinde TOÇEV’i kurmuştur. Kuruluşun ardından vakfın maddi destek ihtiyacı nedeni ile birlikte pazarlarda arkadaşları ile birlikte kıyafetler satmış ve vakıf için para kazanmaya başlamıştır. Çocukların eğitimi için ülkenin her bölgesine ulaşmayı hedefleyen ve ve başaran Ebru Uygun 2005 senesinde Yaşasın Okulumuz isimli proje ile ilk ulusal kampanyayı başlatmıştır.

2001 yılıda rahatsızlanan Ebru Uygun Akdeniz Ateşi rahatsızlığı nedeni ile uzun bir tedavi süreci geçirmiştir. Aynı yılda konuşamaz ve yürüyemez hale gelmiştir.

Bugüne kadar 102 No’lu Oda, Dokunduğum Yürekler ve Birlikte Büyümek isimli kitapları kaleme alan Uygun, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı Başkanı’dır. Fransızca, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

1995 yılında evlenmiş 11 sene eşi Fredi Yarcan ile evli kalmış ve 2006 yılında boşanmıştır. Ansel ve Aksel isimli ikiz erkek çocukları vardır. 1971 İstanbul doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz