Duru Kurt

Çok küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlayan Duru Kurt, akademik eğitiminin ardından profesyonel müzik hayatına atılmıştır.

1990 yılında aslen Balıkesir Bandırma’da dünyaya gelmiştir. Vokal, besteci ve müzik yapımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Müzik yapım firması kendi ismini taşımaktadır. Müzik Eseri Yapımcı Belgesi’ne sahiptir. Yapımların zorunlu kayıt tescilini alabilmekte ve dijital platformlara koyabilmekte, ayrıca Digital alt yapılı stüdyosunda aranje, mixing ve mastering çalışmaları gerçekleştirmektedir.

2017 yılının Ağustos ayında VIP isimli ilk single çalışmasını yayınladı. Daha sonra Kasım ayında 2. single çalışması Paparazzi, 2018 yılının Mayıs ayında ise Orda Burda adlı single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Bu çalışmaların söz müzik ve aranjeleride Duru Kurt’a aittir.

Duru Kurt eğitim hayatını, akademik olarak, lisans eğitimini Business Studies alanında Bournemouth University’de, yüksek lisans eğitimini ise Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science’da tamamlamıştır.

Üniversite eğitiminin öncesi, doğup büyüdüğü şehir Balıkesir Bandırma’da geçen Duru Kurt, müzik dünyası dışında Türkçe & İngilizce Yeminli Tercüman kimliği ilede dikkat çekmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz