Dursun Çiçek

0

1960 yılında dünyaya gelen Emekli Albay ve Siyasetçi Dursun Çiçek baba tarafından aslen Tokat Reşadiye Umurca Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

İlkokul eğitiminin ardından 6 sene yatılı olarak Sivas Yıldızeli Pamukpınar Öğretmen Okulu’nu Fen Bölümü birincisi olarak tamamlamıştır.

1976 yılında ise Kara Harp Okuluna girmiş 1980 senesinde mezun olmuştur. 1980 yılından 1984 yılına kadar Foça’da Amfibi Tugay’da Takım Komutanı olarak görev yapmıştır. 1984 yılında Tuzzla Deniz Harp Okulu Bölük Komutanlığına atanmış, 1988 yılında ise Harp Akademisini kazanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanlığında Tatbikat Proje Subayı olarak görev almıştır.

Ardından Şırnak Özel Amfibi Tabur Komutanlığı, Arnavutluk Tiran Çok Uluslu Yardım Kuvveti Plan Prensipler Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Harekat Başkanlığı Bilgi Destek Grubu Harekat Kısım Amiri, İzmir Foça Amfibi Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı gibi görevlerde bulunmuştur.

2005 yılında Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını tamamlayan Dursun Çiçek Siyasi hayatında 25. ve 26. dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak mecliste yer almıştır. 2013 yılında Ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, 2014 yılında Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı ile Silivri Cezaevi’nden tahliye edilmiştir.

2011 yılında TSK’dan emekli olan Albay Dursun Çiçek 1982 senesinde Gülşen Çiçek ile evlenmiş bu evliliğinden İrem Çiçek ve Deniz isimlerinde iki evladı vardır. Dursun Çiçek 2015 yılında CHP‘ye katılmış ve İstanbul milletvekili olarak meclisteki yerini almıştır.

İlginizi Çekebilir :   Okan Gaytancıoğlu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz