Dünya Aydoğdu

0

Dünya Aydoğdu kimdir? yaşı, boyu, kilosu ve diğer merak edilen bir çok sorunun cevabı.

19 Haziran 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İkizler burcudur. Amerika’da oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu, uzun seneler tiyatro ile yakından ilgilenmiştir. Marymount Manhattan College’da güzel sanatlar okumaya başlamış, 2014 yılında Lee Strasberg Tiyatro ve Film Enstitüsüsü’nde çalışmaya başlamıştır. Aynı dönemde Yoga dersleri de alan Dünya Aydoğdu daha sonra eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmüştür.


Türkiye’ye 2015 yılında dönüş yapmış 2016 ‘da yoga’nın temel’in daha iyi kavramak ve geliştirmek için Himalayalar’a, ardından öğretmen ve eğitimcilik seviyesini yüksekltmek için Hindistan’a gitmiştir.

2015 yılında Paramparça dizisinin 2. sezonunda diziye dahil olmuştur. Dizide Azra karakterini canlandırmıştır. Bu dizi onun ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdiği dizidir. Günümüzde ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Adını Sen Koy dizisinde rol almaktadır. Dizide Yıldız karakterini canlandıran Dünya Aydoğdu’nun rol arkadaşları ise, Sabire Feyza Kaya, Cenk torun, Deniz Durmaz, Mert Öcal, Çağan Alp Önder, Balım Gaye Bayrak ve Gökberk Demirci gibi isimlerdir.

Dünya Aydoğdu İstanbul doğumludur ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Boyu 1.72 cm, kilosu ise 52’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz