Doğu Can

Doğu Can rol aldığı Ramo dizisinde canlandırdığı Arap karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Başarılı oyuncu hakkında nereli? boyu, kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğu Can Kimdir?

Oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdüren başarılı oyuncu 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Üniversite eğitim döneminde iken tiyatro oyunlarında sahne almış, günümüzde ise sinema ve diziler ile oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

İTÜ haricinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi Felsefe ve Toplumsal Düşünce alanında yüksek lisans yapan ünlü oyuncu, müzik ile de bir hayli ilgili ve müzik üzerine de oyunculuk kadar başarılı bir yeteneğe sahiptir. Piyano, gitar ve bağlama çalmakta, ayrıca binicilik ile ilgilenmektedir.

Tiyatro Medresesi yürütücü ekibinden biri olan Doğu Can, Ben Tek Siz Hepiniz adlı tek kişilik gösteride yazar ve oyuncu olarakta çalışmalarını sürdürmüştür. 24 Mayıs Oyun Atölyesi ile de çalışmalarına devam etmektedir.

Casting & Talent Management ile çalışmaktadır.
dogu can jpg

Doğu Can Oynadığı Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini rol aldığı Diriliş Ertuğrul isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra 2020 yılında Ramo adlı dizi de Arap karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Ramo adlı dizi de Esra Bilgiç, Macit Koper, Kerem Atabeyoğlu, Görkem Sevindik, İlhan Şen, İdil Fırat, Sacide Taşaner, İlker Aksum, Cemre Baysel ve Murat Yıldırım gibi isimler de rol almıştır.

Ayrıca Haftasonu isimli kısa filmde Onur karakterini üstlenmiştir.

Tiyatro Oyunları:

Müsadenizle
Bir Meşrutiyet Faciası Yahut Gündüzlerimiz
İçimde Kalmasın 2. Sezon Birinci Bölüm
Duvar Öyküsü
Ölü Canlar

Doğu Can Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncu Doğu Can 38 yaşında ve 1.94 cm boyundadır. Doğum tarihi 10 Şubat 1986, burcu ise kova’dır. Kilosu 86, burcu ise kova’dır.

Sık sık hayranları tarafından sevgilisi kim? evlimi? gibi soruların da cevapları araştırılıyor. Ünlü oyuncunun sevgilisinin ismi ise Yasemin Demirci’dir.

Resmi instagram kullanıcı adı @dokucann ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 12,5bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz