Doğanay Samuray

Doğanay Samuray Palmet Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? iş hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1958 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelen Bülent Doğanay Samuray Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümü’nden 1980 yılında mezun olmuştur.

Günümüzde Palmet Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürmektedir. Şirketin büyük hissedarı ve başkanı’dır.

Doğanay Samuray iş hayatı;

İnşaat sektöründe başladığı iş hayatına kısa süre içerisinde üst düzey yöneticilik ile devam etmiştir. Vatani görevini tamamlamış geldikten sonra 1984 senesinde Palmet Şirketler Grubu’nun ilk şirketini kuran isim olmuştur.

Palmet Mühendislik kurulduğu günden bu yana hassas klima, IT ve telekomünikasyon alanlarında mühendislik, tedarik ve taahhüt işleri yapan bir şirkettir. Daha sonra Şirket Grubu merkezi’ne, enerji sektörünü de almış ve doğalgaz dağıtımı, doğalgaz ithalatı (LNG), doğalgaz toptan satışı, elektrik üretimi ve perakende elektrik satışı ile enerji sektörünün öncü gruplarından birisi olmuştur.

PALMET ENERJİ’nin başlıklar halinde kısaca yürüttüğü faaliyetleri;

Şehiriçi doğalgaz dağıtımı (Gebze ve Erzurum),
Doğal gaz (LNG) ithalatı ve toptan satışı,
Elektrik üretimi,
Elektrik Ticareti.

Başarılı iş adamı, Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği’nin kurucu ve aktif üyesi, ayrıca TÜSİAD (Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği) Enerji Komitesinde de görevini sürdürmektedir.

Evli olan Bülent Doğanay Samuray’ın bu evliliğinden iki evladı vardır. İstanbul doğumludur ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz