Dilruba Amil

Dilruba Amil hakkında merak edilenler. Kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Dilruba Amil Kimdir?

Dilruba Amil gazeteci, muhabir, sunucu, haber muhabiri. 2017 yılında Nişantaşı Üniversitesi’nden başarıyla mezun olmuştur.

Uzun süredir muhabir olarak çalışmalarını sürdüren başarılı isim Habertürk bünyesinde çalışmıştır. Daha sonra TRT Haber bünyesinde çalışmaya başlamıştır. TRT Haber’de genellikle kültür sanat içerikleri üreten Amil, uzun senelerdir TRT bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Dilruba Amil Nereli?

Dilruba Amil her ne kadar kesin bir bilgi olmasada yapmış olduğu paylaşımlar neticesinde aslen Nevşehir’li olduğunu belirtebiliriz. Ancak kesin ve net bir bilgi değildir.

Dilruba Amil Kaç Yaşında?

Dilruba Amil’in maalesef yaşı ve doğum tarihi bilgisine ulaşılamamış, 21 Kasım doğumlu ve akrep burcu olduğu belirtilmektedir.

Deneyimli gazeteci, çalışmayı, koşturmayı, konuşmayı ve yaşamayı sevdiğini belirtmektedir. Hayatta, medyada kalmakta kararlı, öneri ve eleştiriye açık bir yapıya sahiptir. Sürekli araştıran, gayret gösteren bir yapının yanı sıra, yanında olan kimsenin morali bozuk olamaz, güler, güldürür, konuşur ve konuşturur.

Okumaktan, araştırma yapmak ve keşfetmekten keyif aldığı belirtilen başarılı isin resmi instagram hesabı @dilrubaamil ‘dir. Twitter hesabı ise @dilrubaAMIL ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz