KimNereli.net

Dilara Fındıkoğlu

Dilara Fındıkoğlu Kimdir?

Dilara Fındıkoğlu
Gerçek adı: Dilara Fındıkoğlu
Doğum Tarihi: 1990 (29 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Modacı Tasarımcı
Doğum yeri: İstanbul

Dilara Fındıkoğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Dilara Fındıkoğlu son yıllarda dünyaca ünlü isimlerle çalışarak ismini duyuran genç modacıdır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? doğum yeri, mezuniyeti, ailesi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş Lise eğitimini tamamlayana kadar İstanbul’da yaşamıştır. Ardından üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitmiş ve dünyanın en prestijli okullarından, Londra’da Central St. Martins’te moda tasarımı okumuştur. Üniversite mezuniyet zamanı yıldızı parlamıştır. Okulun mezuniyet defilesi olduğu dönemde okuldan 125 kişinin mezun olması ancak sadece mezun olanlardan 30 – 40 civarında kişinin defileye katılması sonucu Dilara Fındıkoğlu yaptığı ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Defileye katılamayan diğer mezunları toplamış ve kendisinin öncülüğünde o şovu protesto etmek amaçlı alternatif bir defile hazırlamıştır. Kısa sürede tüm basının dikkatini çekmiş ve bir anda ismini duyurmayı başarmıştır.

Ancak yaptığı bu protesto ile ismini duyursada daha sonra yapmış olduğu tasarımları ile dünyanın neredeyse en ünlü isimlerinin tasarımcısı olmayı başarmıştır.

Günümüze kadar Rihanna, Madonna, Lady Gaga, FKA twigs, Lorde, Natalia Vodianova, Game of Thrones dizisinin yıldız oyuncusu Lena Headey (Cersei Lannister) ve daha bir çok ünlü isim için tasarımlar hazırlamış ve onlarla çalışmıştır. Dizi ekibinin Time kapağında da Fındıkoğlu’nun imzası bulunmaktadır.

Dilara Fındıkoğlu çalışmak ve giydirmek istediği isimler;

Black Sabbath grubunun solisti Ozzy Osbourne ve Marilyn Manson’ı Türkiye’de ise Bülent Ersoy’u giydirmek istemektedir. Ayrıca hayatta olsalardı mutlaka giydirmek istediği isimlerin Barış Manço ve Zeki Müren olduğunu belirtmiştir.

CR Fashion Book isimli moda dergisinin kapağı için Rihanna’yı giydiren isim olmuştur. Kumaşları Türkiye’den alan Dilara Fındıkoğlu üretimin büyük bir kısmını ülkemizden sağlamaktadır. Hatta bir röportaj’da Rihanna için İstanbul Zeytinburnu’nda bir kürk yaptırdığını belirtmiştir. Ayrıca dünyaca ünlü sanatçı Lady Gaga Dilara Fındıkoğlu’nu V Magazine’de geleceğin tasarımcı’larından birisi olarak seçmiştir.

Günümüzde yaşantısını İngiltere Londra’da sürdürmektedir. Halen Türkiye’den aldığı ürünler ile tasarımlarının bir çoğunu hazırlamakta ve ünlü isimlerle çalışmaktadır. Son olarak bekar’dır, baba tarafından ise aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Dilara Fındıkoğlu
Gerçek adı: Dilara Fındıkoğlu
Doğum Tarihi: 1990 (29 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Modacı Tasarımcı
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.008 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

337.804 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.561 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.731 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.654 kez okundu

6.

Tarkan

225.573 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.584 kez okundu

8.

Emre Mor

195.212 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.788 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.515 kez okundu