Dicle Keskinoğlu

Dicle Keskinoğlu Ortaöğretim ve Lise eğitimini İzmir Özel Türk Lisesi’nde tamamlamış ardından İzmir Ekonomi Endüstriyel Tasarım Bölümünden mezun olmuştur.

Öğrencilik döneminde Habertürk Gazetesi bünyesinde köşe yazılara yazmaya başlayan Dicle Keskinoğlu 1986 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. İkizler burcudur.

Üniversite eğitiminin ardından evlenmiştir. Eğitiminide devam ettirmiş ve Ege Üniversitesi Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Tarihi Yüksek Lisans Programına katılmıştır. 2011 yılında Dünya, 2013 yılında ise Biricik isimlerinde iki kızı olmuştur.

Kızları dünyaya geldikten sonra yazılarını uzun süre sadece çocuklar üzerine yazan Keskinoğlu All For Kids, Anne Bebek ve anneysen isimli dergi ve sitelerin köşelerinde yazmaya başlamıştır.

2014 yılında annelik serüveni ile ilgili mizahi bir şekilde anlatıma sunduğu Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor isimli kitabı ile büyük beğeni kazanmıştır. Kısa sürede ciddi bir talep olmuş ve 3. baskıya ulaşmıştır. Daha sonra Yağmurun Tadı da Var adlı öykü ile okur severler ile buluşan Dicle Keskinoğlu günümüzde Sosyoloji eğitimi almakta, sık sık seyahet edip, yeni hikayeler yazmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz