Deniz Kilislioğlu

Deniz Kilislioğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalıştığı kurumlar, kısaca sunuculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılında dünyaya gelen Deniz Kilislioğlu aslen Bursa doğumludur. İlköğretim, orta ve lise tahsilini doğup büyüdüğü Bursa’da tamamlamıştır. 2000-2001 yıllarında AFS değişim öğrencisi olarak Amerika’da Fremont St. Joseph Lisesi’nde de eğitim görmüş, Bursa Milli Piyango Anadolu Lisesi’ni bitirmiştir. Son olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Gazeteciliği ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır.

Üniversite’nin 3. sınıfında iken CNN Türk’te iş hayatına adım atan başarılı isim, CNN Türk İstanbul Haber Merkezi bünyesinde görev almıştır. Ardından CNN Türk Ankara Şubesi’ne geçmiş uzun seneler bu kanalda çalışmış ve Habertürk Televizyon kanalına geçiş yapmıştır.

Deniz Kilislioğlu çalışma hayatı;

2006-2007 İstanbul, 2013 ve 2015 yılları arasında ise Ankara Diplomasi ve Başbakanlık Muhabiri olarak çalışmıştır. Daha sonra CNN Türk’te çalışmalarını sürdüren Kilislioğlu, günümüzde NTV Haber sitesinde köşe yazıları yazmaktadır. Diğer bir yandan Türkiye ve dünyada ilgi çeken, merak edilen ya da karanlıkta kaldığı için gündeme gelmeyen olayları konu edinen 5’te Beş isimli program’da, NTV Radyo’da haftalık program hazırlamaktadır. Programda ilginç, önemli, özel, yeni, konuşulması gereken 5 kritik soru çıkarmakta ve 5 cevap aramaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilmekte, sık sık fırsat buldukça arkadaşları ile birlikte maç ve Formula 1 yarışlarına takip etmeye çalışmaktadır. Canlı konserlere özellikle de İstanbul’daki Açık Hava Konserlerine gitmekten büyük keyif almaktadır. Bunların yanı sıra İstanbul aşığı olan başarılı isim, fırsatını bulduğunda soluğu İstanbul’da alıp, boğazda vakit geçirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz