Deniz Bolışık

0

Deniz Bolışık aslen nereli? Son dönemlerde rol aldığı dizilerdeki başarısı ile adından söz ettiren güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

31 Temmuz 1982 tarihinde dünyaya gelmiş, burcu Aslan’dır. Göz rengi yeşil, boyu, 1.67 cm, kilosu ise 50’dir. Aslen Ankara doğumludur. İlkokul dönemlerinde ailesi ile sinema izlemeye gittiğini, eve geldiğinde ise filmdeki sahneleri tekrar ettiğini, inanılmaz bir sinema merakı olduğunu aktarmıştır. Ayrıca bütün filmlerin künyelerini bildiğini, hafta içi derse, hafta sonu da tiyatro kulübüne gittiğini belirtmiştir.


Ekran severler tarafından sıkça, güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay’a benzetilmektedir. Bu benzetmeden dolayı ise rahatsızlık duymamaktadır.

3 sene bale eğitimi almış ayrıca amatör olarak tenis, eskrim gibi spor dalları ile ilgilenmiştir. Özel bir dans okulunda Tango ve Latin dansları ile birlikte Halk Oyunları eğitimi almıştır.

Midasın Kulakları, Kızımla Evlenir misiniz?, Zoraki Hekim Moliere gibi tiyatro oyunlarında yer alan Deniz Bolışık 2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Kırık Kanatlar isimli programı sunmuştur.

9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi hazırlık okuyan ve sonrasında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarını tamamlayan Deniz Bolışık Aşk Yeniden dizisinde Sedef Kılıç Hazinedar ardından Kanatsız Kuşlar dizisinde Nefise karakterini canlandırmıştır.

Deniz Bolışık Oynadığı sinema filmleri ve diziler;

Kırık Kanatlar, Hisarbuselik, Ayrılık, Eşref Saati, Nazlı Yarim, Canan, Aşkın Bedeli, Kanatsız Kuşlar ve Kırlangıç Fırtınası isimli dizilerde rol almıştır. Ayrıca 2008 yılında Kelebek, 2009 yılında ise Tamirci Çırağı isimli kısa filmde yer almıştır.

Oyunculuk kariyerinde basamakları hızla tırmanan güzel oyuncu, boş vakitlerinde ise yeni çıkan filmleri izlemekten keyif almaktadır. Ayrıca gezmeyi çok sevmekte, farklı yerleri keşfetmekten hoşlanmaktadır. Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanmakta, özellikle resimlerdende anlaşılacağı üzere atları çok sevmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz