Deniz Aytekin

1978 yılında Almanya Nürnberg’de dünyaya gelen Türk asıllı Alman hakem Deniz Aytekin işletmeci olarak iş hayatını sürdürmüş ardından 2004 yılında profesyonel hakem olarak yeşil sahalara adım atmıştır. İlk Bundesliga lig karşılaşmasına ise 2008 yılında Hertha Berlin – Energie Cottbus karşılaşması ile çıkmıştır.

2011 yılından bu yana Fifa kokartına sahip olan Deniz Aytekin’in babası Almanya Nürnberg AEG firmasında çalışmıştır.

İllkokul 4. sınıfa kadar memleketinde okumuş ardından Almanya Zirndof’ta eğitimine devam etmiştir.

Ardından gece üniversitesinde eğitimine devam etmiş ve İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Eğitim hayatının ardından üç arkadaşı ile birlikte avukatlık ihtiyacı olan şahıslara avukat bulan bir şirket kuran Deniz Aytekin şirket bünyesinde 70 civarında çalışana istihdam sağladığını belirtmiştir.

Evli olan Deniz Aytekin’in eşi Alman asıllıdır. Bu evliliğinden bir kızı birde oğlu vardır.

İş hayatı dışında 16 yaşına kadar amatör olarak ASV Zindorf takımında futbol oynamıştır. Bir arkadaşı hakemlik sınavına girmesi için Deniz Aytekin’e öneride bulunmuş oda bu sınavlara girmiş ve 1994 yılında bölge alt ligi Kreisliga C’de düdük çalmaya başlamış, performansı o dönemde 1. lig hakemlerinden olan Manfred Dölfel’in dikkatini çekmiş ve onunda desteği ile üst liglere tırmandığını belirtmiştir.

Baba tarafından aslen Tekirdağ Malkara’lıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz