Deniz Alnıtemiz

Deniz Alnıtemiz hakkında merak edilen sorunların cevapları. Kaç yaşında? Aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılında Samsun’da doğan Alnıtemiz üniversitede okurken çalışmaya hayatına başladı, 10 yıl çeşitli reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalıştıktan sonra son 4 yıldır komedyenlik ve yazarlık yapmaktadır. Deniz Alnıtemiz, Ali Yorgancıoğlu ve Uluç Ali Kılıç yönetmenliğindeki “Moral Bozukluğu ve 31” filminde Ege adlı karaktere hayat vermiştir. Sezyum ile birlikte Sevginin Gücü adlı radyo programında dinleyicilere keyifli dakikalar yaşatmışlardır.

Sinema-TV alanında ‘Son’ adlı dizinin senaristliği ve ‘Küçük Hesaplar’ adlı dizide oyunculuk gibi çalışmalar yürütmüştür. Küçük Hesaplar dizisinde Umut karakterini canlandıran Alnıtemiz, bu süre içerisinde profesyonel olarak stand-up gösterileri de gerçekleştirdi. Ayrıca Yasemin Mori’nin Nolur Nolur adlı klibinin görüntüğü yönetmenliğini de üstlenen başarılı komedyen adından söz ettirmeyi her daim başarmıştır.

Profesyonellerin aşağı yukarı hepsini takip ettiğini en çok güldüğü isimlerin ise Seinfeld ve Patrice O’Neal olduğunu dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz