Demet Şaşmaz

Demet Şaşmaz hakkında merak edilen soraların cevapları. Kaç yaşında? kimdir? nereli? evli mi? boyu, kilosu, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Demet Şaşmaz İstanbul doğumlu, İkizler burcudur. Bir dönem Efes Kızları dans takımında yer almış daha sonraki senelerde oyunculuk üzerine kariyerini devam ettirmeye karar vermiştir. Biz oyuncular Atölyesi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimleri alan güzel isim ayrıca, AB Sanat’ta Klasik Bale eğitimi almıştır.

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunudur.

Espri Standartları Enstitüsü Kurumu ve Danset Sahne Sanatlarında yer almıştır. Günümüzde Epizot Görsel Sanatlar bünyesinde çalışmalarının yanı sıra, tiyatro, sinema, dizi ve müzikal oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir.

2007 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Bak Kim Dans Ediyor isimli yarışmaya katılmıştır. Yarışmada ünlü sanatçı Sami Levi‘nin hem dans eğitmenliğini hem de partnerliğini üstlenmiştir. Daha sonrasında ise yarışmada tanıştığı Sami Levi ile 2013 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden Era Nes Levi isminde bir kızı vardır.

Bugüne kadar Kara Güneş ve Hepimiz Birimiz İçin isimli diziler ile birlikte 2017 yılında Tatlı Şeyler isimli sinema filminde rol almıştır. Boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu bilgilerine maalesef ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz