Cüneyt Toraman

1958 doğumlu Hukukçu, Avukat Cüneyt Toraman ilköğretim ve Ortaokul eğitimini memleketi Kumru’da tamamlamış ardından Giresun İmam Hatip Lisesi’nde parasız yatılı olarak okumuştur.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Cüneyt Toraman stajın ardından 1984 yılında İstanbul Barosu’na kayıt olmuştur.

Askerliğini Deniz Kuvvetleri komutanlığı bünyesinde kısa dönem olarak tamamlayan Toraman askerlik dönüşü İstanbul’da serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Ayrıca Avukatlık döneminde Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hukuk Fakültesi, Özel Hukuk bölümünde master. Türk hukukunda Radyo ve televizyon yoluyla kişilik haklarının ihlali ve korunması konulu tezi ile master yapmıştır.

Günümüzde avukatlık, muhtelif kooperatif ve şirketlerde hukuk danışmanlığı gibi çalışma alanları ile mesleğini sürdürmekte. Bazı sivil toplum kuruluş ve yönetimlerinde yer almaktadır.

Hukukçular Derneği’nde, yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Cüneyt Toraman yine bu dernek tarafından yayınlanmakta olan Hukuk Dünyası dergisinin editörlük görevini üstlenmiştir.

Ordu İli Kumru İlçesi nüfusuna bağlıdır. Evli ve bu evliliğinden 4 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz