Cüneyt Şen

1

Cüneyt Şen hakkında merak edilen kaç yaşında? nereli? evli mi? kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı. kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılında dünyaya gelen televizyon dünyasının usta isimlerinden Cüneyt Şen aslen Balıkesir, Gönen doğumludur. Yay burcudur.

Mesleki hayatına 1992 senesinde Radyo Net ile adım atmış ardından, TGRT FM’de yapımcı-sunucu olarak radyo kariyerine devam etmiştir. 1995 yılına kadar haber spikerliği, editörlük, program yapımcılığı, sunuculuğu ve spor spikerliği görevlerinde bulunmuştur.

Sonrasında ise TGRT TV’de Telespor programı ile televizyon kariyerine adım atmış bir çok programa yapımcı ve sunucu olarak imzasını atmıştır. Ana Haber spor bültenlerinin yanı sıra yüzlerce basketbol ve futbol maçını naklen anlattı. Spor servislerinin hazırladığı spor-magazin programları ile birlikte Telekritik ve Anadolu Magazin programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.

TGRT Haber TV’nin kurulumu ile beraber, iki kanalda birden editör, sunucu olarak görevini sürdürmüş, 2006’da TGRT Haber TV Spor Müdürü olmuştur.

2008’de TGRT Haber TV’den ayrılmış, Kanal A Televizyonu’nda yayınlanan Anadolu Keyfi’ni sunmuş, 2010 senesinde tekrar TGRT Haber TV’de Spor Müdürü olmuştur.

Günümüzde ise A Spor ekranlarında, spor spikeri, editör ve yorumcu olarak çalışmalarını sürdüren, Cüneyt Şen’in en son Yeni Yüzyıl Üniversitesi’de ders verdiği belirtilmiştir.

1 Yorum

  1. Trabzonspor molde maçlarında saçma yorumlar ve erken sevinmeleriyle sinirleri bozdu. Ne olur bir daha böyle maç anlatımı yapılmasın…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz