Cüneyt Paksoy

Cüneyt Paksoy kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ekonomist Cüneyt Paksoy Orta ve Lise tahsilinin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

1990 senesinde aile şirketi olan Paksoy İnşaat ve Ticaret A.Ş’de finansman sorumlusu olarak iş hayatına atılmıştır. Finansman Müdürü olarak bir süre bu görevi yerine getirmiş ardından, bir çok internet sitesinde ve dergi’de makaleler yazmaya başlamıştır.

Günümüzde, A.A Finans Analistliği, Stratejik danışmanlık ve eğitim konularında çalışmalarını devam ettirmektedir. Daha öncesinde Reha Portfoy yatırım komitesi üyeliği ve 5 sene Danimarka menşei Saxo Capital Menkul Değerler’de Strateji Müdürlüğü yapmıştır.

Yorumları ve finans dünyasında ilgi çekici analizleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. Bir çok televizyon programında ekranlarda yer almakta analizleri ile gündeme damga vurmaktadır.

Ekonomist, Stratejist ve Finans Analisti kimliği ile çalışmalarını sürdürmekte olan Cüneyt Paksoy’un ailesi, özel hayatı ve baba tarafından aslen nereli olduğu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz