Çilem Akar

0

Çilem Akar sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Hakkında takipçileri tarafından evlimi? nereli? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çilem Akar Kimdir?

Çilem Akar sosyal medya fenomeni, dijital medya içerik üreticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tam ismi Çilem Suna Akar olarak açıklanmıştır. Astımlı olarak doğduğu için annesi ismini Çilem olarak vermiştir. 3 ablası, ikide abisi vardır. Abilerinin isimleri Recep, Murat, ablalarının isimleri ise Hacer, Yasemin ve Hacer’dir.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Cihangir İlköğretim okulunda tamamlamıştır. Ardından Lise 1’i Avcılar Lisesi, Lise 2, Lise 3 ve Lise 4. sınıflarını ise Avcılar Mehmet Baydar Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından Bursa Uludağ Üniversitesi’nde İngiliz Dili üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Çilem Akar Nereli?

Çilem Akar aslen baba tarafından Diyarbakır, anne tarafından ise Trabzon’ludur.
İyi düzeyde İspanyolca ve İngilizce bilen Çilem Suna Akar, Youtube video kanalında Yabancı diller, üniversite, seyahat ve yaşam tarzı konuları hakkında videolar yayınlamaktadır.

2015 yılının Temmuz ayında açmış olduğu Youtube video kanalında 2024 yılı itibariyle 1,24 Mn civarında abonesi bulunmaktadır. Hayatımı çiziyorum adlı videosu kanalında en çok izlenen videosu olup toplam 2.4 milyon kez izlenmiştir.

Çilem vlogs adında 2.bir vlog kanalı da bulunmaktadır. Instagram sayfası da bulunan Çilem Akar’ın bu mecrada 169 bin takipçisi bulunuyor.

Çilem Akar Kaç Yaşında?

Çilem Akar 29 yaşındadır. Doğum tarihi 13 Temmuz 1994, burcu ise yengeç’tir.

Çilem Akar Evlimi?

Çilem Akar evli değil, bekardır.

Boyu 1.75 cm, kilosu ise 55.

Resmi instagram hesabı @cilemakar ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz