Cihat Süvarioğlu

Cihat Süvarioğlu uzun süredir oyunculuk kariyerini başarı ile sürdürmektedir. Hayranları tarafından ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Hangi Sinema ve Diziler de rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cihat Süvarioğlu Kimdir? Nereli?

Oyuncu, tiyatrocu olarak kariyerini sürdürmektedir. Yakışıklı isim 1990 yılının Eylül ayında Konya’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Gösteri Sanatları Merkezi’nde eğitim almıştır. 2013 senesinde ise Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite döneminde iken okulun Tiyatro Kulübü’ne girmiştir. En son 2019 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Cihat Süvarioğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncunun boyu 1.76 cm, kilosu 75, burcu ise terazi’dir. 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Sinema ve dizi oyunculuğu öncesinde bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Tiyatro Artı, Seyyar Sahne, Ekip Tiyatrosu’nda Öğüt ve Avrupa gibi bilinen tiyatro oyunlarında oynamıştır. Ayrıca Yandex ve En Para gibi kurumsal şirketlerin reklam çalışmalarında bulunmuştur.

Cihat Süvarioğlu Oyunculuk deneyimi:

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2014 senesinde rol aldığı Diğer Yarım isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de İsmet karakterine hayat vermiştir. Cihat Süvarioğlu daha sonra Gupse Özay‘ın yapımını ve senaristliğini üstlendiği Görümce adlı sinema filminde güvenlik görevlisini canlandırmıştır. Günümüzde TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı adlı dizi de rol almakta ve Ramazan karakterini canlandırmaktadır.

Başarılı oyuncu resmi instagram hesabını cihatsuvari ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 142bin civarındadır.

Cihat Süvarioğlu Oynadığı sinema ve diziler:

Gönül Dağı dizisi (Ramazan) 2020
Yarım Kalan Aşklar – (Mehmet) 2020
Kronoloji – (Faruk) 2019
Yüzleşme – 2019
Değişen Dünyaya Karşı 2019
Fractured – 2019
Bartu Ben – 2018
The Protector (Yasin) 2018
Kelebekler – 2018
91.1
Ölene Kadar (Osman) 2017
Görümce – 2016
Diğer Yarım (İsmet) 2014

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz