Ceyda Muslu

Ceyda Muslu, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansı da yine Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.

Meslek hayatına ise Üniversite döneminde başladı. Sabah Gazetesiyle başlayan serüveni TRT Spor ile devam etti. NTV’de yüzlerce kişinin arasından genç iletişimciler arasına seçildi. Okuldan mezun olduktan sonra ise ilk olarak Ankara’da yerel bir gazeteye girdi. Sarı basın kartı sahibi olduktan sonra ise oradan ayrılarak TRT’ye döndü. TRT’de önce Spor Muhabirliği yaptı.

VAR sistemi henüz Türkiye’ye gelmeden önce bununla ilgili pek çok haber yaptı. “Spor Tarihi’nde Bugün” adlı bir de haber dizisi vardı. Ardından bu dizi çok beğenildiği için programa dönüştürüldü. Ceyda Muslu, kariyerine haber muhabir olarak devam etmektedir. TRT Haber’e geçişi ise 2017 yılında olmuştur. Güzel spiker, ekrandaki doyurucu anlatımı ve düzgün Türkçesi ile dikkat çekmektedir. Almancaya olan hayranlığı ile de biliniyor. Ceyda Muslu’nun doğum tarihi konusunda emin değiliz. Ancak belirtilen kaynaklara göre 1990 yılının Eylül ayında dünyaya gelmiştir. Kütahya Tavşanlı’da dünyaya gelen güzel ismin aslen memleketi ise Zonguldak.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz