Çetin Soysal

Çetin Soysal hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? siyaset hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1963 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelen Çetin Soysal baba tarafından aslen Siirt’lidir. Siirt’in Beyt Dabbag ailesinden olan Soysal’ın annesi Ferice Hanım, babası ise Nasri Bey’dir.

Uzun seneler ticaret ile uğraşmış ve yayıncılık yapmıştır.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili seçilmiş ve mecliste yer almıştır. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Soysal İBB ve Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmış ayrıca İstanbul Yaşam Derneği Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Geçmiş senelerde ise Mithat Yümlü döneminde İstanbul Siirtliler Derneği (SİDER) Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdüren Çetin Soysal evlidir ve 1 evladı vardır.

15 yaşından bu yana Lise döneminden beri siyasetin içerisinde yer almış, aktif olarak 80’li yıllarda siyaset’e adım atmıştır. SHP’nin çeşitli kademelerinde görev yapmış, 1995 yılında milletvekili adayı olmuş, uzun seneler İl ve İlçe yöneticilikleri, meclis üyelikleri yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz