Çetin Nazik

0

Çetin Nazik Milliyetçi Hareket Partisi Kars Belediye Başkan Adayı olarak sıkça merak edilmektedir. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

4 Eylül 1965 tarihinde aslen Kars’ta dünyaya gelen Çetin Nazik, Nevruz ve Sehne Nazik çiftinin 4 evladından birisidir.

1996 yılı ve 2006 yılı arasında memleketi Kars’ta 400 civarında ilk toplu konut projesini başlatan isimdir. Kısa sürede proje çalışmalarını tamamlamış hem Kars halkının hem de kamuoyunun güven takdirini kazanan isim olmuştur.

Tarım Kredi Kooperatifinin, Susuz ve Boğazköy ilçelerinde görev yapmıştır. Teşkilat tarafından düzenlenen Muhasebe, Finans ve Krediler sınavında Türkiye 1.si olmuş ve Kars Merkez Tarım Kredi Kooperatifi İl Müdürlüğüne atanmıştır. Yine aynı senelerde Kars PTT Spor kulübü başkanlığı görevini üstlenmiş ve takımı Bölge şampiyonluğuna taşıyan isim olmuştur.

2 sene Samsun Bölge Birliğinde görev almış daha sonra kendi isteği ile görevinden ayrılmıştır. Günümüzde eğitime gönül veren Çetin Nazik, Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve Milliyetçi nesiller yetiştirmektedir. Eğitim veren bu kurumlarını, büyük bir marka haline getirerek Türkiye eğitim camiasına kazandırmayı başarmıştır. Başarılı iş adamı ayrıca, eğitim kurumlarının yanı sıra, ham madde üretim fabrikasına ve uluslararası bir iletişim ağı firmasına sahiptir.

Evli olan Çetin Nazik’in bu evliliğinden bir kızı, birde oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz