Cengiz Ergün

0

Cengiz Ergün Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’dır. Peki kimdir? kaç kaşında? aslen nereli? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında dünyaya gelen Cengiz Ergün aslen Manisa doğumludur. Yaşantısını uzun yıllardır Manisa’da sürdüren Ergün’ün annesi merhume Nihal Hanım, babası ise merhum Cemal Ergün’dür.

Murat Germen, Necatibey ve Gazi İlköğretim Okulu, Şehitler Ortaokulu ve Fatih Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Askerliğini Erzincan’da tamamlamış daha sonra memleketi Manisa’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firma kurarak iş hayatına atılmıştır. Müteahhit kimliği ile Uncubozköy Mahallesi başta olmak üzere Manisa’da bir çok proje’nin altına imzasını atmıştır.

1981 yılında Şeyda Hanım ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Merve ve Handi isimlerinde iki evladı vardır.

Bir dönem Manisaspor Kulübünün başkanlığını üstlenmiş, takımı 3. cü Lig’den almış 2004 ve 2005 sezonunda ilk defa Süper lig’e çıkarmıştır.

27 Aralık 2008 tarihinde MHP’den Manisa Belediye Başkan Adayı olmuş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Manisa Belediye Başkanı seçilmiştir. 2009 ve 2014 yılları arasında Belediye Başkanlığı görevini başarı ile sürdürmüştür. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde tekrar aday olmuş ve kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz