Cengiz Baykal

Cengiz Baykal 21 Kasım 2018 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Usta oyuncu hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında ve neden öldü? Hangi dizi sinema filmlerinde rol aldı? Kısaca hayatı.

1959 yılında dünyaya gelen usta isim aslen Batman’lıdır ve Batman’da doğmuştur. Oyuncu kimliğinin yanı sıra, tiyatrocu ve oyun yazarı olarak uzun yıllar çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Özellikle Tiyatro dünyasında yazdığı oyunlar ve yönettiği sahneler ile sanat dünyasında büyük başarıların altına imzasını atmıştır. Uzun yıllar İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde hizmet vermiştir.

Cengiz Baykal Oynadığı diziler ve sinema filmleri;

1995 yılında Tutkular isimli dizide rol almıştır. Daha sonra Ölümsüz Aşk, Küçük Hanımefendi ve İffet dizilerinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Ayrıca Ali / Sakın Arkana Bakma, Esrarlı Gözler adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Uzun süredir yoğun bakımda tedavi gördüğü belirtilmiştir. Ölüm haberini, Onur Akay duyurmuştur.

2018 yılının Kasım ayında 51 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur. Bakırköy İncirli Fatih Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından, Bahçelievler Çobançeşme Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz