Cemre Kemer

0

Cemre Kemer Türk müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hayranları ise hakkında genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? albümleri, müzik kariyeri gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı sanatçı baba tarafından aslen Erzincan’lıdır. Boyu 1.68 cm, burcu ise kova’dır. Annesi menajerliğini de üstlenen Şebnem Özberk, babası ise İslam Kemer’dir. Sehle ve Dilan isimlerinde iki kız kardeşi bulunuyor.

Cemre Kemer eğitim hayatı;

Lütfü Banat İlköğretim ve Sedat Simavi İlköğretim Okulu’nun ardından, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’ne kayıt olmuştur. Ardından Atatürk Kültür Merkezi bünyesinde Çocuk ve Gençlik Balesi’nde çocuk bale oyunlarında sahne almıştır.

İlerleyen süreçte ise bir çok müzik klibi ve reklamda oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmüş, hatta başarılı şarkıcı İsmail YK’nın da bir klibinde yer almıştır.

Cemre Kemer ve Hepsi Grubu;

2005 senesinde aynı zamanda çocukluk arkadaşları olan Yasemin Yürük, Gülçin Ergül ve Eren Bakıcı ile birlikte müzik dünyasına sıkı bir giriş yapmıştır. Hepsi Grubu ile müzik dünyasına başarılı bir şekilde giriş yapmış ve deyimi yerinde ise yer yerinden oynamıştır. O dönemde inanılmaz bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmışlardır. Grubun menajerlik görevini ise annesi Şebnem Hanım üstlenmiştir.

Oyunculuk kariyeri;

2006 senesinde Pepsi sponsorluğu bünyesinde Türk Müzik dünyasının usta sanatçılarından Sezen Aksu ile birlikte Türkiye Turnesi’ne çıkmışlardır. Daha sonra Kenan Doğulu ile çalışmalar gerçekleştirmişlerdir.

Aynı yıl oyunculuk dünyasına da giriş yapmış ve Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filmi’nde Hepsi Grubu ile beraber kamera karşısına geçmiştir. 2007 yılının Mayıs ayında ise Hepsi1 adlı dizi ile yine oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Dizi’de ismini kullanmış ve Cemre karakterini canlandırmıştır. Dizi 2 sezon sürmüştür.

Ardından Avrupa Yakası ve Benim Annem Bir Melek dizilerinde rol almış, 2009 senesinde ise Kayıp Çocuklar Cenneti adlı sinema filminde oynamıştır. Ancak bazı sorunlar sebebi ile filmin yayınlanamadığı belirtilmiştir.

2011 senesinde Kral POP ile Hepsi1 Grubu Türkiye Turnesi yapılmıştır. Daha sonra Alman yapımı Pinokyo adlı filmde dublaj sanatçısı olarak görev almıştır.

Bekar olan güzel isim 2015 yılından bu yana Emir Medina ile mutlu birlikteliğini sürdürmektedir. Son dönemde sosyal medya hesaplarından paylaştığı resimler ile dikkatleri üzerine çeken güzel ismin zayıflığı da gözlerden kaçmamıştır. Bir çok mesajın ardından isyan eden güzel isim, hasta değilim, sorun yok açıklamasında bulunmuştur. Ancak kaç kilo olduğu ile ilgili bir bilgiye ulaşılamamıştır. Kemer’in günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 250bin civarındadır. Twitter hesabında ise bu sayı 52 B…

Tuba Taçan Ajans bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz