Cem Başak

0

Cem Başak özellikle sosyal medya dünyası tarafından filmegitmedenönce sosyal medya hesapları ile tanınmaktadır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca kariyeri, eğitimi, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Cem Başak Kimdir?

Cem Başak youtuber, fenomen, dijital medya video içerik üreticisi. Annesi ekran severlerin yakından tanıdığı tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Nergis Çorakçı’dır. Babası ise yine sinema dünyasının yakından tanıdığı ünlü isim Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Can Başak’tır.

Cem Başak Kaç Yaşında?

Cem Başak 27 yaşındadır. Doğum tarihi 27 Kasım 1996, burcu ise yay’dır.

Sanatçı bir aileden geldiği için sanat ve sanat dünyasına her daim yakın olmuştur. Çok küçük yaşlarda dublaj yapmıştır. Özellikle herkesin yakından bildiği ve tanıdık bir ses olan Evy Baby reklam filminin bebek seslendirmelerini yapmıştır. Ayrıca Le Concile Di Pierre (Taş Meclisi) adlı sinema filminde Liu San, ayrıca Merlin’de de küçük bir rolün seslendirme çalışmasını üstlenmiştir.
Cem Basak1 jpg
Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

Sıkı bir Hary Potter hayranıdır. Her zaman filmlerin nasıl çekildiğini, kamera arkasını, belgeselleri merak etmiş ve yakından takip etmiştir. İlerleyen süreçte Social Network isimli filmden etkilenerek sinema dünyasına daha da yakından takip etmeye başlamıştır. Lise döneminde ise filmegitmedenönce isimli blog’u kurmuştur. Eğitim hayatında 10. sınıfta iken Newyork’a bir film kampına giden başarılı isim, orada kısa filmler çekmiş ve bir çok şey öğrenmiş, kendisini geliştirmiştir.

Döndükten sonra New York’ta kazanmış olduğu tecrübeler ile Youtube üzerinden video çalışmalarında bulunmuştur. New York’a tekrar giden ünlü isim Defenders galasında yer almıştır. Yapmış olduğu film incelemeleri, ünlülerle röportajları sosyal medya dünyasında büyük ilgi görmektedir.

Kaynak: https://www.kimnereli.net

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz