Celil Yüksel

Celil Yüksel 2018 yılında Galatasaray A Takım kadrosuna yükselmiştir. Her geçen gün yükselen performansı ile gelecek dönemlerde Galatasaray’ın değişilmez futbolcuları arasına girmeye aday genç yıldızlardandır. Kaç yaşında? aslen nereli? futbol kariyeri ve kısaca hayatı hakkında merak edilenler.

1998 yılında dünyaya gelen genç futbolcu baba tarafından aslen Samsun’ludur. Futbol hayatına Galatasaray alt yapısında adım atmıştır.

İlk defa Galatasaray A Takım formasını 10 Kasım 2018 tarihinde Kayserispor takımına karşı giymiştir. Daha önce hazırlık karşılaşmalarında forma şansı bulmuştur.

Celil Yüksel Milli takım kariyeri;

26 Ağustos 20147 tarihinde Türkiye U17 Milli Takım kadrosuna seçilmiş 1 kez forma şansı bulmuştur. 12 Kasım 2015 tarihinde ise Türkiye U18 Milli Takım kadrosuna dahil olan Celil Yüksel toplam 3 karşılaşmada forma giymiştir. Orta sahanın ortasında ve ön libero mevkiilerinde görev almaktadır. Futbol otoriteleri ve hocaları ile birlikte taraflı tarafsız bir çok futbol sever tarafından dünyaca ünlü futbol yıldızı Modric’e benzetilmektedir.

2020 sezonunda Galatasaray takımından Adanaspor takımına 102 Bin Euro bonservis ve 75 Bin Euro imza karşılığında transferi gerçekleşmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz