Celil Çolak

Celil Çolak Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca iş hayatı, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

Celil Çolak Kimdir?

Celil Çolak iş insanı, memur, Bursa Nilüfer Belediyesi AK Parti Belediye Başkan Adayı.

Evli ve üç çocuk babasıdır, eşi mimar’dır. 3 oğlu vardır. İki oğlu inşaat mühendisidir. Üçüncü oğlu henüz 10 yaşındadır. 20 yıl 9 ay memur olarak çalışmış, daha sonra istifa etmiş ve özel sektörde iş hayatını sürdürmüştür.

İlköğretim, Ortaokul, Lise ve Üniversite dahil tüm eğitim hayatını doğup büyüdüğü memleketi Trabzon’da tamamlamıştır. 7 çocuklu bir ailenin 5. çocuğu olan Çolak Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Harita ve Kadastro Bölümü mezunudur. Harita Kadastro Bölüm 1.si olarak mezun olmuştur.

2011 yılında çocukları ile birlikte ALES sınavına hazırlanmış ve Uluslararası İlişkiler ve Yerel Yönetimler üzerine master yapmıştır. Almanca ve İngilizce bilmektedir. Arapçayı da başlangıç seviyesinde bilmekte, Osmanlıca yazıp okuyabilmektedir.

Celil Çolak Nereli?

Celil Çolak aslen Trabzon’ludur ve Trabzon’da dünyaya gelmiştir.

1989 yılında memuriyeti nedeniyle Bursa’ya yerleşmiş ve yaşantısını günümüze kadar Bursa’da sürdürmüştür. İş hayatını, kazanımlarını tüm hayatını Bursa’da kurmuştur.

Uzun süre Bursa’da AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı görevi yapan Çolak, Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler seçimlerinde, İstanbul Nilüfer Belediyesi için aday olarak açıklanmıştır.

Günümüzde müteahhitlik, mühendislik hizmetlerini özel danışmanlık hizmeti vererek sürdürmektedir.

Resmi twitter hesabı @celilcolak, resmi instagram hesabı ise @celil_colak ‘tır.
Celil colak1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz