Cansu Canan Özgen

Cansu Canan Özgen hakkında bir çok soru merak konusudur. Aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu, kimdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Cansu Canan Özgen’in burcu Terazi’dir. İstanbul’da doğmuştur. Anne tarafından aslen Erzurum, baba tarafından ise aslen Selanik göçmenidir. Güzel ismin boyu ise 1.75 cm’dir.

Habertürk kanalında Öteki Gündem isimli gece haberlerini sunan Cansu Canan İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezuniyeti ile birlikte Dialog İletişim spikerlik, sunuculuk bölümünde okumuştur. Üniversite öncesinde Bayrampaşa Anadolu Lisesinden mezun olmuştur.


Üniversiteden mezun olduktan sonra bir dönem 5 hafta boyunca staj gördüğü maden ocağında işçiler ile yer altına inmiş ve çalışmış işi yapabildiğini ancak bu mesleğin kendisine göre olmadığını anlamıştır.

Diksiyon kursu döneminde ise Beşiktaş Tv’de staj görmüş ardından uzun süre BJK Tv’de program sunmuştur. Ardından Habertürk gece spikerliği yapmış sabah ise okula gitmiştir. 2015 yılında Talha Uğurluel ile beraber Osmanlı’nın Şifreleri isimli kitabı hazırlayan sunucu sağlam bir Beşiktaş taraftarıdır. Ayrıca Selçuklu’nun Şifreleri, Küresel Düzenin Şifreleri ve Türklerin Serüveni: Metehandan Attilaya, Fatihten Atatürke kitaplarını yazmıştır.

Bir programda sürekli evlilik teklifi aldığını ancak evliliğin kendisi için ölüm gibi olduğunu belirten Cansu Özgen ayrıca sunmuş olduğu Öteki Gündem isimli program için 300 kitap okuduğunu belirtmiştir. Sürekli okuyan, araştıran ve hem sunduğu programlar hem de yazdığı kitaplar ile adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Günümüzde sevgilisi, herhangi bir ilişkisinin olmadığın belirten Özgen, gece 2. de yayının bittiğini, dörtte işten çıkıp eve sabah gittiğini artın işinin hayatı olduğunu bu nedenle de evliliğin kendisi için şimdilik uzak olduğunu aktarmıştır.

2 yaz döneminde Amerika’da NYU’da Amerikan Dili ve Edebiyatı üzerene eğitim almıştır. Ardından eğitim hayatına bir de Tarih Yüksek Lisans’ını eklemiştir. Tarih’e olan aşkının yeni okulu olduğunu ve tükenmeyen bir sevda olduğunu aktaran Özgen, konferanslar, programlar, sunumlar ve yazıları ile çalışma hayatını sürdürmektedir.

Cansu Canan Özgen kitapları;

Dr. Ramazan Kurtoğlu ile birlikte Küresel Düzenin Şifreleri, Prof. Dr. Feridun M. Emecen ile Türklerin Serüveni & Metehan’dan Attila’ya, Fatih’ten Atatürk’e, Talha Uğurluel ile Selçuklu’nun Şifreleri ve Osmanlı’nın Şifreleri isimli kitapların altına imzasını atmıştır.

Ünlü isim 2020 yılında eski basketbolcu Erden Eryüz ile Bodrum’da evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz