Talha Uğurluel

0

Talha Uğurluel hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? Kitapları, eserleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Talha Uğurluel aslen Manisa, Demirci İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 1976 doğumlu, burcu ise Aslan’dır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. 8 sene özel radyolarda tarih programları yapmış, geçmişten günümüzde yerli ve yabancı bir çok dergide yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

2 sene İmaj kitap çalışmaları yapan Talha Uğurluel ayrıca, Muhtelif Turizm Acentalarında AR-Ge Yönetmenliği, İngilizce ve Arapça dillerinde profesyonel Turist Rehberliği yapmakta, yerli ve yabancı gruplar ile Türkiye ile dünyanın birçok ülkesine Kültür Gezileri düzenlemektedir. Celal Bayar Üniversitesi Tarih ve Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünde Akademik çalışmalarını devam ettirmektedir.

Eşi Gülfidan Hanım’dır ve bu evliliğinden Şura isminde bir kızı vardır. Özellikle evindede beslediği Bukalemun ile ilgili anlattıkları çok dikkat çekicidir. Onun dışında evinde Afrika Papağanı, Yemen Bülbülleri ve Avustralya Çöl Kertenkelesi beslemektedir.

2018 yılında FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alınmıştır. Ardından Silahlı Terör örgütüne üye olmak suçundun tutuklandığı açıklanmıştır. Daha önce tutuklanan Murat Yeni (Maceracı)’nin savcılıktaki ifadesinde Uğurluel’in ismini verdiği belirtilmiştir.

Talha Uğurluel yazmış olduğu kitaplar;

Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler, Osmanlı’nın Şifreleri, Arzın Kapısı Kudüs, Çanakkale Savaşları Ve Gezi Rehberi, Kanuni Dünyaya Hükmeden Sultan, Kanuni’nin Akıl Oyunları Dünyaya Hükmeden Sultan-2, Mekânlar Ve Olaylarıyla Hz. Muhammed’in Hayatı Mekke-Medine, Sarayın Kutsalları Asr-I Saâdet’ten Osmanlı’ya, Tarih Tıbbı Konuşturdu Suikastlar, Sır Ölümler, Esrarengiz Olaylar ve Tarih Tıbbı Konuşturdu-2 ve Payitahtın Son Sahibi Sultan II. Abdülhamid Han.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz