Cansel Güven

1971 yılında dünyaya gelen Cansel Güven Aydın Hürriyet İlkokulu, Gazipaşa Orta Okulu ve Aydın Lisesi mezunudur. Ardından Uludağ Üniversitesi Necati Bey Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Eğitimi Coğrafya Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 1992 senesinde ise Batman’a devlet memuru olarak atanmıştır. Aslen Aydın’lıdır.

Ardından Kıbrıs Şehitleri ve Atatürk İlköğretim Okulu, Ankara Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okulu, Bilkent İlköğretim Okulu, Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde öğretmenlik yapmıştır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Bilimler Çevre Bilimleri alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

Akademisyen ve Öğretim Görevlisi olarak Gazi Üniversitesi bünyesinde çalışmalar gerçekleştiren Cansel Güven 2005 senesinde Anadolu Eğitim Sendikası kurucu genel başkanı olarak görevini sürdürmüş, 2016 senesinde sendikanın üst kuruluşu Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreterliği görevine seçilmiştir.

2018 yılında ise CHP 27. Dönem Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı olmuş ve görevinden istifa etmiştir. İngilizce bilen Cansel Güven evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz