Cansel Elçin

Eve Dönüş dizisinde Yusuf karakteri ile kamera karşısına geçen Cansel Elçin 1973 doğumludur. 1983 senesinden beri Paris’te yaşamını sürdüren oyuncu İlköğretim ve Ortaokul eğitim dönemini Paris’te Lycee Racine’de tamamlamıştır.

Sonrasında ise Sosyal Bilimler okumuştur. Bir süre ticaret ile uğraşmış ardından akşam kursları ile tiyatroya adım atmıştır.

Fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından Ecole Florent’e yazılmış ve Gérard Depardieu, Sophie Marceau, Isabelle Adjani gibi isimlerin ders verdiği Ecole Florent’te Audrey Tautou’yla aynı sınıfta yer almış daha sonra New York’tan gelen ve Actor’s Studio’u kuran Lee Strasberg’in oğlu John Strasberg ile Jack Garfeinden sinema ve tiyatro dersleri almıştır. Cansel Elçin okulu derece ile tamamlamış ve Fransa’da profesyonel tiyatro hayatına başlamıştır.

Aslen İzmir Tire’lidir ve Tire doğumludur. 2012 senesinde Pınar Apaydın ile evlenmiştir. 2017 yılında ise boşanma davası açtığı ile ilgili bir çok haber gündeme gelmiştir.

Oynadığı Dizi ve Filmler

Kırık Kanatlar, Hatırla Sevgili, Küçük Kıyamet, Cennetin Gözyaşları, Kampüste Çıplak Ayaklar, Ada, Gönülçelen, Yalancı Bahar, Kötü Yol, Eve Dönüş.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz