Canan Danyıldız

Canan Danyıldız hakkında merak edilen boyu, kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Temmuz ayında İstanbul’da dünyaya gelen Danyıldız aslen İzmir’lidir. Boyu 1.68 cm, kilosu 52, burcu ise yengeç’tir. Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur.

Canan Danyıldız mesleği;

Mezuniyetin ardından bir dönem Posta Gazetesi’nde editörlük yaparak mesleki hayatına adım atmıştır. Posta Gazetesi bünyesinde Türkiye’nin en ünlü sanatçılarından Kibariye, Ahu Tuğba ve Orhan Gencebay gibi isimler ile yaptığı röportajlar dikkat çekmiştir. 2014 yılında ise Dünya Şampiyonu merhum eski Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu’da Danyıldız ile röportaj gerçekleştiren isimlerdendir.

Ayrıca günümüze kadar, Hey Girl, Men’s Health Dergisi, Elle Dergisi ve Maison Française Dergisi gibi dergilerde editörlük yapmıştır.

2013 ve 2018 yılları arasında Posta Gazetesi Magazin röportajları yaparak adından söz ettiren güzel isim, TYT Türk’te de çalışmıştır. Günümüzde ise Beyaz Tv Magazin programında yorumcu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Son dönemlerde yaptığı açıklamalar ve paylaşımlar ile adından sık sık söz ettiren Kerimcan Durmaz ile yaptığı röportaj’da akıllarda yer etmiştir.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan ünlü ismin ciddi bir takipçi ve hayran kitlesi bulunmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 101bin civarındadır. Adem Kılıççı, Cemil İpekçi, Serdar Ortaç, Nebahat Çehre, Seren Serengil, Aydemir Akbaş, Şahan Gökbakar, Tarık Akan, Hakan Peker, Alişan, Rober Hatemo, Billur Kalkavan, Nur Yerlitaş, Kaya Çilingiroğlu ve daha ismini sayamadığımız bir çok ünlü isim ile başarılı röportajlar gerçekleştirmiştir.

Resmi instagram hesabından günümüzde bir çok ünlü isim ile röportajlar yapmaktadır.

1 Yorum

  1. Danyıldız soy ismi bizim Kars Akyaka da çok yaygın bir isimdir. karstan İzmire göç eden çok sayıda karslı da vardır. iyi araştırın.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz