Can Kulan

0

Can Kulan rol aldığı başarılı projeler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu kaç? evli mi? eğitimi, hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? gibi soruların cevapları merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Eylül ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Can Kulan İstanbul doğumludur. Asiye Kocaman Oyunculuk Ajansı’na bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Evli olan Kulan’ın boyu 1.86 cm, burcu ise başak’dır.

İstanbul Özel Saint-Joseph Lisesi Tiyatro Kulübü’nde tiyatro ile tanışmış ardından Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Can Kulan tiyatro;

Eğitimin döneminde iken Konservatuvar’da bulunduğu projeler ile birlikte, Semaver Kumpanya ve Semiha Berksoy Opera Vakfı’nda bir çok oyunda sahne almıştır. Ayrıca Tiyatro D22’DE ‘Bent’ ve ‘Yirmi Beş’ adlı oyunlar ve Hakikat Elbet Bir Gün, Hayvan Çiftliği, Dünyaya Gözlerimden Bak gibi oyunlarda da sahne almıştır.

Tiyatro ve oyunculuk kariyerinin yanı sıra senarist ve yönetmen olarak da çalışmalarda bulunan başarılı isim, 2020 yılında Akıncı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi’nin oyuncu kadrosunda Jasmin Simin Berkiş, Serena Yapaöz, Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Atakan Hoşgören, Zeynep Melisa Alpergün, Sermet Yeşil ve Deren Talu gibi isimlerde yer almıştır.

Can Kulan oynadığı sinema ve diziler;

2020 – Akıncı
2017 – Görünen Adam
2017 – Dört Köşe
2012 – Yarım Kalan Mucize

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz