Çağlar Alkaç

Çağlar Alkaç henüz 6 yaşında iken dedesi Yusuf Alkaç’ın kendisine saz çalmayı öğretmesi ile müziğe olan ilgisini o yaşlarda kazanmıştır.

Müzik ile birlikte futbol, dövüş sanatı gibi sporlar ile uğraşmış özellikle bir dönem Almanya’da profesyonel futbol yaşantısını sürdürmüştür. Ayrıca Thai-Box, fitness ve yüzme ile ilgilenmektedir.

21 yaşına geldiğinde ise Almanya Frankfurt’ta canlı müzik mekanı açmış ve sahne almaya başlamıştır. Kısa sürede Almanya ve Avrupa’dan ciddi bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır.

Ahmet Kaya gibi tok bir sese sahip olan sanatçı özgün müziğin yeni bir sesi olarak görülmüştür.

2016 yılında İda&Seyhan etiketi ile müzik piyasasına sürdüğü Yanacaksın albümünün ilk konserini 2017 yılında İstanbul Etiler’de bulunan Vitrin isimli mekanda vermiştir. Ayrıca yine aynı senede usta ses Zeynep ile birlikte seslendirdiği Sürü Sürü Aşklar isimli şarkı ile müzik severlerden tam not almıştır.

Çağlar Alkaç 1989 yılında Almanya Frankfurt’ta dünyaya gelmiştir. İstanbul ve Frankfurt arasında gidip gelmektedir, aslen Ankara’lıdır.

1 Yorum

  1. Bu değerli genç sanatçımızı ilk kez bugün tesadüfen dinledim ve hayran oldum sesine ve şarkıları yorumlayışına. Ahmet Kaya ile Barış Manço arası çok güzel tok ve yumuşak bir ses. Kendisini yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum. Ankaralı olduğuna göre hemşehrim de sayılırmış…
    Rauf Yücel

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz