Cafer Mahiroğlu

Cafer Mahiroğlu 1966 senesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Sivas’lı ve Sivas doğumludur. Halk TV’nin sahibi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kısaca iş hayatı ve biyografi bilgileri.

İş hayatına konfeksiyon sektörü ile adım atmıştır. Günümüzde ise Halk TV haricinde konfeksiyon sektöründe dünyaca ünlü birçok markanın tekstil üretici olan bir firmanın sahibi’dir.

İngiltere’de faaliyet göstermekte olan Select isimli tekstil firmasının sahibi olduğu bir çok kaynakta belirtilmektedir. Cafer Mahiroğlu 1980’li yılların sonlarında İngilizce öğrenmek için İngiltere’ye gitmiştir. Uzun seneler konfeksiyon sektöründe çalışmıştır. Daha sonra satın aldığı marka ile kendi iş kariyerini başlatmıştır. 1991 senesinde ise Armondi tekstil şirketini almıştır. Günümüzde ise Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticiliğini yapmaktadır.

Cafer Mahiroğlu, 2007 senesinde mali krize giren İngiltere menşei firma, Select’i satın almıştır. Bir çok kaynakta 350 civarında mağazası bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca başarılı iş adamı, İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında yer almaktadır. 2008 senesinde ise Markofoni isimli online alışveriş sitesini satın aldığı belirtilmektedir.

30 seneyi aşkındır yaşantısını İngiltere Londra’da sürdürmektedir. Özellikle kadın tekstilinde 3000 kişilik bir operasyon olan @selectfashion markasının sahibi olarak başarılı kariyerini sürdürmektedir. Aslen Sivas Gürün’nün bir köyündendir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz