Büşra Ayaydın

0

Büşra Ayaydın 7 yaşından 21 yaşında kadar bir çok sinema, dizi ve reklam çalışmalarında yer almıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Büşra Ayaydın Kimdir? Aslen Nereli?

1994 yılının Ekim ayında dünyaya gelen genç isim aslen doğma büyüme Ankara’lıdır. Uzun süre oyuncu olarak kariyerini sürdürmüş, 21 yaşında ise tesettüre girmiş ve oyunculuğa veda etmiştir. İlerleyen süreçte herhangi bir sinema, dizi ve program gibi bir projede olacakmı onu zaman gösterecektir. Annesi 8 yaşında iken onu bir cast ajansına kayıt ettirmiştir. Ardından uzun yıllar boyunca oyunculuk dünyasında yer almıştır. Yaşadığı bu uzun oyunculuk serüveninin kendisi için hem artılarının, hem eksilerinin olduğunu dile getirmiştir. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Büşra Ayaydın Oynadığı Diziler:

Henüz 8 yaşında iken Kurtlar Vadisi dizisinde Süleyman Çakır’ın (Oktay Kaynarca) kızı Selvi Çakır karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Kurtlar Vadisi, Sırlar Dünyası, Muhteşem Yüzyıl, Pis Yedili ve Aşk Zamanı isimli dizilerde rol almıştır.

2007 yılında ilk defa Winx Çocuk dergisi reklam çalışmaları için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra Bank Asya, İpana, Coca Cola ve Oneo gibi kurumsal firmaların reklam çalışmalarında yer almıştır. En son 2016 yılında vizyona giren Siccin 3 isimli sinema filminde rol almıştır. Siccin 3: Cürmü Aşk ve Ateş rol aldığı diğer sinema filmleridir.

Büşra Ayaydın Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.64 cm, kilosu 51, göz rengi mavi, burcu ise akrep’tir. 2021 yılı itibariyle 26 yaşındadır. Uzun süredir ekranlardan uzak bir şekilde hayatını sürdürmektedir.

Ne Zaman Neden Tesettüre Girdi?

Bir Başka İçerik :   Ali Haydar Fırat

Bu konu ile ilgili bir kaç kez kendisi ile röportaj yapılmıştır. Genç isim bu konuyu çok önceden beri düşündüğünü maddi olarak iyi bir durumda olduğunu ama manevi olarak bir eksiklik hissettiğini dile getirmiştir. Bir kaç sene bu konu üzerinde düşündükten sonra zamanla tesettüre girmeye karar verdiğini dile getirmiştir. İlk başta ailesininde bu konu ile ilgili kısa bir süre şaşkınlık ve endişe duyduğunu belirtmiştir. Büşra Ayaydın ailesinin buna karşı gelmediğini ama çevre ne der, acaba söylemleri ile kızları üzülürmü gibi endişe taşıdıklarını sözlerine eklemiştir.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @busraayaydin
Twitter Hesabı: @busraayaydin

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz