Burhan Sakallı

Burhan Sakallı Adalet ve Kalkınma Partisi MKYK üyesi. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Burhan Sakallı Kimdir?

Burhan Sakallı ilkokul ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Eskişehir’de tamamlamıştır. 1974 Kurtuluş İlköğretim Okulu. 1977 Dinek Ortaokulu ve 1980 Atatürk Endüstri Meslek Lisesi.

Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Yine Selçuk Üniversitesi’nde Sosyoloji alanında yüksek lisans yapmıştır.

Burhan Sakallı Nereli?

Burhan Sakallı aslen Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Geçmiş yıllarda Milli Eğitim Bakanlığında ve özel öğretim kurumlarında öğretmen, yönetici ve kurucu olarak çalışmalar da bulunan Sakallı, çeşitli yayınevleri için yardımcı ders kitapları ve sınava hazırlık kitapları yazmıştır.

Yazı, deneme, makale ve şiirleri Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak, Hakimiyet ve İki Eylül gibi gazetelerde; Kırağı, Martı, Jurnal, Mavi, Muhit ve Mahalle Mektebi gibi dergilerde ve çeşitli internet portallarında yayınlanmıştır. Daha önce Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in 2 sene danışmanlığı görevini üstlenmiştir.

2002 yılında Eskişehir’de Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili aday adayı olmuştur. 2004 ve 2014 yılları arasında 2 dönem 10 sene boyunca Odunpazarı Belediye Başkanı olarak görev yapmıştır. 2019 yerel seçimlerde AK Parti’den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştur. AK Parti’nin 7. Büyük Kongresinde MKYK üyesi seçilen Burhan Sakallı evli ve 3 çocuk babasıdır.

2022 yılında Yol Yarılar Bizi adlı kitabı kaleme almıştır.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @baskanbsakalli ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz