Burhan Dinçerler

Burhan Dinçerler Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı. Ünlü iş adamı hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burhan Dinçerler Kimdir? Nereli?

1961 yılında dünyaya gelen başarılı iş adamı Burhan Dinçerler, aslen doğma büyüme Gaziantep’lidir. Günümüzde Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aile kökeni de baklava ile ilgilenmiş, amcasının yanında çıraklık yaparak yetişmiş, işi Laleli’deki aile işletmesinde öğrenmiştir.

Daha sonra kendi işyerini kurmuştur. Hacı Sayid baklavaları zincirinin ilk adımını İstanbul Şirinevler’de açtığı 20 m2’lik dükkan ile atmıştır. 1 sene sonra abisini ve babasını da yanına alarak çalışmaya devam etmiştir. Özellikle 1985 senesi dönüm noktası olmuş, İstanbul Yenibosna’da 600 m2’lik fabrika kurmuş, hızla büyümeye başlamıştır.

Hacı Sayid İsmi Nereden Geliyor?

Hacı Sayid baklavaları ismini duyanlar ilk olarak sahibinin ismi olarak düşünüyor. Ancak Hacı Sayid dedelerinin ismidir. Büyük babasının ismini şirkete vermiş, ilk dönem Hacı Sayidoğulları, daha sonra da sadece Hacı Sayid ismini kullanmaya devam etmişlerdir.

Günümüzde sadece Anadolu yakasında toplam 43 baklava dükkanı bulunuyor. Şubelerin hiç biri franchise değil, hepsi kendilerine aittir. Ürünlerin günlük üretilip, günlük satıldığını dile getirmiştir.

Son dönemde şarkıcı Hadise ile ismi anılan Mehmet Dinçerler, Burhan Dinçerler’in oğludur. Mehmet Dinçerler, Gloria Jean’s kahve zincirinin sahibidir.

Saray Muhallebileri’nin sahibi olan Kadir Topbaş’ın küçük oğlu Ömer Topbaş ise kızı Göksu Dinçerler ile evlidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz