Burçin Sezen

0

Burçin Sezen oyunculuk kariyeri başarı ile sürdürmektedir. Peki güzel oyuncu aslen nereli? boyu, kilosu kaç? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? eğitim durumu nedir? kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1988 yılının Mart ayında Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde dünyaya gelen Sezen aslen Adana’lıdır. Burcu balık’tır, maalesef henüz boyu, kilosu ve medeni durumu gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

İlköğretim eğitimini Ankara, Ortaokul tahsilini Adana, Lise tahsilini de yine Ankara’da tamamlamıştır. Lise eğitiminin ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sınavını kazanmış ve 1 sene tiyatro kurslarına katılmıştır. Aynı zamanda Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda ‘Düğün ya da Davul’ oyununda İpek karakteri ile sahne almıştır.

Burçin Sezen eğitim hayatı;

İlerleyen süreçte ailesi ile beraber Samsun’a taşınan Sezen , orada da Devlet Konservatuvarı sınavlarına hazırlanmak üzere bir sene Samsun Belediye Konservatuvarı’na devam etmiştir. Ardından Ankara ve İzmir’de Oluşum Drama Enstitüsü’nde Drama Eğitmenliği programını tamamlamıştır.

2010 senesinde Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü 1.likle kazanmıştır. 2012 ve 2013 yılları içerisinde öğrencliik döneminde, İtalyan ekip Studio Fest ile dans ve tiyatro work shoplara katılmış, ekip ile beraber Seyhan Gölü üzerinde gösteri yapmıştır. Üniversite’de Konservatuvar’dan 2014 senesinde 1.likle mezun olmayı başarmıştır.

Oynadığı sinema ve diziler;

2018 – Güvercin Hırsızları (Sinema Filmi)
2015 – Aşkların En Güzeli (Dizi)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz