Burak Üzen

Burak Üzen hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında dünyaya gelen Burak Üzen, eğitim hayatının 6 yılını Belçika’da geçirmiştir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünden mezun olan genç oyuncu, 2012 yılında Belçikalı ünlü yazar ve yönetmen Eric De Volder’in tiyatrosunda staj yapmıştır. Conservatoire Royal de Bruxelles’de (Brüksel Kraliyet Konservatuvarında) Jean-Paul Sartre ve Albert Camus düşüncesi ve tiyatrosu üzerine eğitim almış ve geleceğine büyük bir yatırım yapmıştır.

Yurt içi ve yurt dışında birçok festivallere katılmış ve çeşitli oyunlarda oynamıştır. Matei Visniec’in “İlerleme” adlı oyunu ilk tiyatro çevirisi ve oyunudur. Yönetmen yardımcılığı ve proje koordinatörlüğü de yapan oyuncu, birçok oyunun üst yazısını da gerçekleştirmiştir. Oyunculuk ve çeviri çalışmalarına devam etmekte olan başarılı oyuncuyu birçok alan daha göreceğiz gibi görünüyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz